Deskové hry opět ovládnou Městský dům dětí a mládeže Dráček v Mariánských Lázních. Tentokrát se zde uskuteční 2. turnaj Grand Prix České republiky 2009 v logické deskové hře Othello.

„Turnaj se uskuteční v sobotu 21. února od 10 hodin,“ uvedla Radana Srncová z Dráčku. „Konat se bude přímo v budově domu dětí.“ Prezence začne v 9.30 hodin. A kdo se může do hry přihlásit? „Soutěžit mohou i začínající hráči, děti, mládež a dospělí zájemci,“ vysvětlila Srncová. „Výsledky se započítávají do celkového hodnocení hráčů v Grand Prix České republiky 2009.“ Dva nejlepší hráči Grand Prix budou reprezentovat Českou republiku na 33. Mistrovství světa ve hře Othello, které se bude konat na podzim 2009.

Mnozí mohou hru Othello znát z mobilních telefonů, a to jako Reversi. Jedná se rychlou, strategickou hru pro dva hráče. „Hraje se na desce s hracími kameny, které mají z jedné strany bílou a z druhé černou barvu,“ popisovala Radana Srncová. Hráči si střídavě zajímají navzájem kameny mezi svými, vodorovně, svisle nebo úhlopříčně a otáčejí je na svojí barvu. Jediným tahem lze získat dokonce několik řad kamenů soupeře. Z bílé je černá a z černé bílá. Cílem je mít na konci hry na desce převahu kamenů své barvy. Kouzlo hry je podle jejích milovníků v její neustálé proměnlivosti.

„Nabídku pořádat zde Grand Prix jsme dostali z pražského domu dětí,“ řekla při prvním turnaji ředitelka mariánskolázeňského Dráčku Irena Bornová. „Dobře víme, že děti v dnešní době komunikují spíš s počítačem. Takže se je snažíme na deskové hry nalákat.“