VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlavní ulice přinesla Mariánským Lázním prémii

Mariánské Lázně - V soutěži Cesty městy uspěly Mariánské Lázně se svým dopravním řešením.

18.9.2009
SDÍLEJ:

Zrekonstruovaná mariánskolázeňská Hlavní ulice si odnesla ocenění v soutěži Cesty městy. Foto: DENÍK/Petr Przeczek

Hlavní třída v Mariánských Lázních vydobyla tomuto městu nejen ocenění v soutěž Cesty městy, ale také stotisícovou prémii.

Právě uskutečněné dopravní řešení, které přispělo ke zklidnění dopravy na hlavní mariánskolázeňské tepně, nejvíce oslovilo hodnotící komisi v kategorii liniová řešení.

„Ke zklidnění nejfrekventovanější komunikace ve městě došlo především směrovým rozdělením provozu, vybudováním zastávkových zálivů pro MHD a bezpečných přechodů pro chodce. Ocenili jsme zejména zvýšení estetické hodnoty a pobytové přitažlivosti prostoru jak pro místní, tak i pro lázeňské hosty a návštěvníky města,“ uvedl předseda komise Jan Mužík z Katedry urbanismu a územního plánování Fakulty stavební ČVUT.

„Byla to jedna z našich největších a nejsložitějších staveb,“ uvedl místostarosta Mariánských Lázní Jiří Chval na otázku, proč se město do soutěže přihlásilo. „Přihlásili jsme ji právě proto, že zahýbala jak s veřejností, tak se zástupci města. Jako všechno, i ona má své příznivce i odpůrce,“ řekl.

Jak doplnil, jedná se především o bezpečnost. „Není to nic průkopnického. Důležité je, že se široký bulvár rozdělil na dva jízdní pruhy a nepochybně tak stavba přispěla k větší bezpečnosti chodců i řidičů. I když někteří nadávají, že je to zpomaluje,“ dodal.

Soutěže se letos účastnily také Hranice a Teplá, jejich dopravní řešení však v konkurenci ostatních neuspěla.

Soutěž vyhlásila již poosmé Nadace Partnerství a letos se do ní přihlásilo rekordních 43 měst z celé ČR, což svědčí o stoupajícím zájmu českých měst a obcí o zklidňování dopravy.

Autor: Nataša Šmatová

18.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ navštěvují převážně rusky mluvící a němečtí hosté, to chce město nyní změnit a přilákat českou klientelu.

Budou mít nového průvodce

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Letošní výlov františkolázeňského rybníka Ameriky má být o mnoho lepší, než to bývalo v předchozích letech. Jaké novinky jsou připravené? A kdy se vlastně výlov koná?

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení