To jsou cíle, které si do konce letošního roku vytyčila městská nemocnice v Mariánských Lázních.

V současné době funguje v mariánskolázeňské nemocnici, jejíž většinový podíl koupil před několika měsíci Jakub Zavoral, sedmidenní dvanáctihodinová chirurgická pohotovost, gastroenterologická, urologická a neurologická ambulance. Obnovení akutních lůžek je v současné době podle Zdeňka Kříže, který je pověřený vedením nemocnice, nereálné.

Právě stav nemocnice je problémem, který Mariánskolázeňské nejvíce trápí. To ukázalo i nedávné Fórum Zdravých měst, kde se lidé měli možnost vyjádřit k tomu, co jim ve městě nejvíce vadí. „Nemocnice se v minulých letech dostala na samotné dno," zhodnotil Miroslav Nováček z Mariánských Lázní. „Nemocnice ztratila své jméno, odešli lékaři i sestry, nemá operační sály ani akutní péči. Z akutních lůžek se udělala lůžka následné péče a z dalších prostor léčebna dlouhodobě nemocných. Samozřejmě, že jsme rádi alespoň za pohotovost, ale rádi bychom tady u nás viděli nemocnici v takovém stavu, jako byla dřív."

I většinový vlastník Jakub Zavoral by chtěl mariánskolázeňskou nemocnici vrátit tam, kde byla v minulých letech. „Rád bych z tohoto torza udělal znovu nemocnici. Je to ale běh na dlouhou trať," řekl s tím, že pokud se akutní lůžka do nemocnice vrátí, bude třeba rozšířit stávající prostory. Stavební úpravy budou zřejmě nutné tak jako tak. Už jen zvýšení počtu ambulancí bude potřebovat rozšíření nemocnice.