Přestože majitel Roman Šmucler do poslední chvíle tvrdil, že mariánskolázeňskou nemocnici prodávat nebude, ta má nového většinového majitele.

„Asklepion - Lasercentrum Praha a Sudop Group prodaly svůj podíl ve společnosti Asklepion SG Hospital, která byla většinovým vlastníkem Nemocnice Mariánské Lázně,” potvrdila mluvčí společnosti Katarína Synaková. Firma se přejmenovala na Západočeská zdravotní, s.r.o. „Původní vlastníci dle svého názoru splnili všechny závazky, ke kterým se písemně zavázali, a dokonce je překročili,” uvedla Synaková s tím, že za dobu jejich vlastnictví investovala Nemocnice Mariánské Lázně 31,2 milionu korun a pořídila mimo jiné computerovou tomografii či unikátní urologický laser.

„Nad rámec svých závazků připravili bývalí spolumajitelé nemocnice z vlastních zdrojů i projekt dostavby zvaný teploměr,” řekla. K započetí stavby už chybí jen stanovisko zdravotních pojišťoven, že nebudou omezovat péči v Mariánských Lázních.

Nemocnice má na kontě desítky milionů korun, které investovali původní spoluvlastníci, a předjednané financování. „I přes dílčí opakující se problémy, jako například nedostatek lékařů v pohraničí, se povedlo získat pro nemocnici značné prostředky.

„Zájmem vlastníků je nemocnici dále rozvíjet dle záměrů obsažených v původní smlouvě,“ uvedl včera (31. října) po skončení Valné hromady nový člen dozorčí rady Vladimír Michalčák. Provoz městské nemocnice zůstává zachován ve stávajícím rozsahu personálního obsazení, včetně místa ředitele Nemocnice Mariánské Lázně, s.r.o., Petra Tuháčka.

„Čekala jsem to, i když pan Šmucler všude tvrdil, že nemocnici neprodá,” řekla Daniela Morávková z Mariánských Lázní. „Jde o to, jak to bude nyní v nemocnici vypadat. Snad se dočkáme dobré lékařské péče. Když se kdysi prodávala minulému vlastníkovi, všichni tvrdili, že to do roka žádná nemocnice nebude, tak teď uvidíme, co bude dál.”