Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mariánskolázeňští předškoláci se chlubí novou moderní školkou

Mariánské Lázně –Stavba nízkoenergetické budovy trvala rok a vyšla na šedesát milionů korun.

8.9.2011
SDÍLEJ:

Nejmodernější prostory čekají od tohoto školního roku na děti, které navštěvují Mateřskou školu ve Skalníkově ulici v Mariánských Lázních. Starou stavbu z roku 1973 nahradil dřevěný nízkoenergetický objekt, na nějž mohou být Mariánskolázeňští pyšní.Foto: Deník/ Jana Bežáková

Nejmodernější prostory čekají od tohoto školního roku na děti, které navštěvují Mateřskou školu ve Skalníkově ulici v Mariánských Lázních. Starou stavbu z roku 1973 nahradil dřevěný nízkoenergetický objekt, na nějž mohou být Mariánskolázeňští pyšní.

„Je to opravdu nádhera,“ vydechla obdivně maminka Kateřina. „Nejen zvenku. Uvnitř je to hotová pohádka. Takovou školku nám budou všichni závidět,“ řekla.
„Přestože se mohlo na první pohled zdát, že budova dřívější mateřinky byla v dobrém stavu, nebylo tomu tak,“ informoval starosta Mariánských Lázní Zdeněk Král. Například stropy potřebovaly podpěry a celkový technický stav měl do uspokojivého na míle daleko.

Celková přestavba včetně vypracování projektu, demolice původních objektů a výstavby nového parkoviště vyšla na něco málo přes šedesát milionů korun a trvala dvanáct měsíců. „Dosluhující a nevyhovující objekty mateřské školky jsme odstranili a na jejich místě vznikla nová jednopodlažní budova,“ informoval Michal Talián, tiskový mluvčí společnosti, která stavbu realizovala.

Objekt je tvořen dvanácti prostorovými moduly. Každý má přidělenou svou funkci. Moduly po obvodě stavby jsou věnované hlavně pro pobytové místnosti dětí, tedy herny nebo lehátkové části. Pro zajištění snadné orientace dětí jsou jednotlivé pavilony barevně rozlišené. Podstatných změn doznala také jídelna a kuchyně, ve které nechybí nejmodernější pomůcky pro kuchařky. Dominantním prvkem fasády je obložení z modřínu a screenové rolety, které nejsou jen ozdobným doplňkem, ale zajišťují odclonění nadměrného tepla v letním období.

„Nezbývá mi nic jiného než poděkovat všem, kteří se podíleli na tom, že něco tak pěkného vzniklo,“ řekla na slavnostním předávání stavby ředitelka mateřské školy Ivetta Kučerová.

Autor: Jana Bežáková

8.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení