Nejen na kontrolu heren se zaměřili strážníci v Mariánských Lázních. Zasahovali také u případu silně podnapilého muže nebo pronásledovali vozidlo, které řídil muž pod vlivem alkoholu.

V případě kontroly heren, automatů a výherních zařízení nenašli strážníci žádné větší závady. „V současné době je na území města celkem devatenáct provozoven se 177 výherními hracími přístroji a jinými technickými herními zařízeními,“ informoval velitel Městské policie Mariánské Lázně Jiří Ďurčo. V jednom z případů zjistili strážníci provozování dvou nenahlášených zařízení. „Kontrola heren je podle mého v naprostém pořádku,“ uvedl František Horák z Mariánských Lázní. „Právě herny jsou podle mého největší zlo. Já bych je zrušil úplně, jen těch mladých, které přivedly automaty na scestí. Jen ať si na tato zařízení policisté došlápnou.“

Kromě toho mariánskolázeňští strážníci zasahovali u lidí pod vlivem alkoholu. „V prvním případě šlo o silně podnapilého cizince, který budil veřejné pohoršení ve vlaku z Chebu,“ přiblížil Ďurčo. V dalším případě přijela hlídka k sedmačtyřicetiletému muži, který ležel na chodníku. „Vzhledem k tomu, že byl natolik podnapilý a hrozilo nebezpečí ohrožení jeho života, přivolali strážníci rychlou záchrannou službu,“ uvedl velitel.

Mariánskolázeňští strážníci mají za sebou také pronásledování řidiče pod vlivem alkoholu. „Při kontrole osobního vozidla řidič ignoroval výzvu k zastavení vozidla a začal jim ujíždět směrem do Velké Hleďsebe,“ přiblížil. Daleko ale neujel a vzhledem k tomu, že měl v dechu dvě promile alkoholu, zavolali strážníci policii.