To, že je po volbách, nemuselo tak doslova platit v Mariánských Lázních. Jedno z místních sdružení tu totiž těsně před volbami čelilo vyšetřování, zda se nedopustilo trestného činu. Jednalo se o to, zda sdružení Město sobě má na petici, která je opravňovala ke vstupu do voleb, platné všechny podpisy, jichž muselo nasbírat 995.

Jde o křivé nařčení

Ladislav Jirásek, dvojka na kandidátní listině, poskytl za sdružení Televiznímu studiu Mariánské Lázně písemné vyjádření v tomto znění: „Zástupci volebního sdružení Město sobě se důrazně brání nařčení, že by podpisy na této petici byly jakkoliv zmanipulovány a celou kauzu považují za snahu o ovlivnění voleb a především účelové „očernění“ nového volebního sdružení, které se snaží do místní komunální politiky prosadit transparentnost při rozhodování. Důvodem, proč sdružení zvolilo cestu petice a nikoliv přidružení se k jakékoliv stávající politické straně, bylo především využití demokratické cesty k prosazení opravdu nezávislých kandidátů do voleb zastupitelstva města Mariánské Lázně.“ Pro Deník pak ještě přislíbil vyjádření v pondělí. „Momentálně jsem mimo Mariánské Lázně,“ sdělil v sobotu těsně po skončení voleb. Výsledkem policejního vyšetřování byl ale potěšen.
Policie obešla podepsané

Policie celý případ prošetřovala. „Prověřovali jsme všechny okolnosti a případ byl odložen, nejednalo se o trestný čin,“ informovala policejní mluvčí Martina Hrušková.

Policie převzala na mariánskolázeňské radnici kopie petičních archů a postupně kontaktovala a obcházela osoby, které jsou na nich podepsány. Pokud by policie došla k závěru, že byl spáchán trestný čin, hrozil by pachateli trest odnětí svobody až na tři roky.

Nové volby nebudou

Co by to znamenalo pro Mariánské Lázně? Opakování voleb. Pokud by totiž padlo oficiální obvinění, mohl kdokoliv do deseti dnů u krajského soudu napadnout výsledek voleb.