Náctiletí novináři z chebského Mediálního centra (MC) pro děti a mládež se už podruhé zúčastní Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana. Ten se koná od úterka 13. října do pátku 16. října v Ostrově.

„Cílem festivalu je prezentovat a popularizovat české filmové dědictví a nejhodnotnější soudobá kinematografická díla; revitalizovat hranou filmovou tvorbu pro děti a mládež,“ řekl Marek Poledníček, ředitel festivalu.

Součástí festivalu je rovněž sekce Děti a média. Samy děti zde pod vedením odborných lektorů tvoří festivalová média – časopis, rozhlas a televizi. Na této části spolupracují organizace, které se zabývají mediální výchovou. „Vloni jsme se zúčastnili festivalu v Návštěvním dni v redakcích dětských médií. Podívali jsme se, jak se tvoří festivalová média. Bylo to velmi motivující a zajímavé setkání s kolegy,“ uvedla Jana Kofránková, ředitelka MC. „Součástí festivalu jsou rovněž besedy, výstavy, ale také příjemný místní kolorit. Například poměrně četná účast osobností ze světa filmu. Vloni zde například děti dělaly rozhovor s hercem Martinem Dejdarem.

Chebské MC dokonce letos vysílá poprvé jednoho z pokročilejších novinářů přímo do festivalové redakce – a to Martina Bednaříka.

„Martin s námi už prošel pilotním projektem a prvním oficiálním rokem Kurzů žurnalistiky a nyní vstupuje celkem do třetího roku. Na ostrovském festivalu bude posilou Rozhlasové redakce, kterou zajišťuje Rádio Domino,“ dodala.