Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Masarykovo náměstí přišlo o své jehličnany

Aš - Radnice ale občany uklidňuje, že na místě pokácených stromků budou růst nové

29.6.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Petr Francán

Stavební práce na úpravách náměstí v Aši s sebou nesou oběti. Tentokrát si vyžádaly pokácení stromů na Masarykově náměstí, což se mnohým obyvatelům města nelíbí.

„Náměstí lemovaly nízké jehličnany, které si každoročně zdobily místní školní děti na Vánoce, byl tu velký strom, který město používalo jako vánoční,“ posteskla si jedna z místních seniorek. „A teď to takhle zničí,“ rozhořčila se.

„Ano, já sám jsem zaznamenal nějaké protesty, dokonce nám jedna starší paní sprostě nadávala,“ potvrdil mluvčí ašské radnice Milan Vrbata, ale vzápětí obyvatele města uklidnil. „Na místě pokácených stromů vysadíme 50 nových a lidé nepřijdou ani o vánoční strom. V současné době řešíme, kam jej umístíme. Zda bude na Masarykově náměstí nebo na Poštovním náměstí. Každoročně budeme vozit výškově přiměřený. Jedle, která byla na Masarykově náměstí, měla mělký kořenový systém a obávali jsme se, aby nespadla. K jedné podobné události už zde došlo, takže jsme brali v potaz i bezpečnostní hledisko.“

A jak by vlastně mělo náměstí vypadat?

Projektant si vypomohl 29 stromy (javor mléč), které budou vysazeny ve dvou řadách po obvodu a měly by vytvořit uzavřený okruh, jakousi bariéru oddělující náměstíčko od rušné Hlavní ulice. Uprostřed náměstí je naprojektován vodotrysk oválného tvaru, jehož okolí, stejně jako chodníky, bude dlážděné. Součástí projektu jsou také nové inženýrské sítě pro budoucí dostavbu náměstí, tři parkoviště – rekonstrukce se dočká stávající parkoviště před obchodním domem a nově se vybudují parkoviště v ulici Anenská a na okraji sadů Míru, chybět nebude veřejné osvětlení a stromy, doplněné travnatými plochami.

Zhruba dvě třetiny z ceny díla budou financovány z dotace. Celková cena je přibližně 30 milionů korun.

Autor: Nataša Šmatová

29.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení