Pořádnou oslavu Masopustu si užili také školáci ve Třech Sekerách.

„Dopoledne se ve škole v rámci výuky uskutečnil jednodenní projekt 'Masopust slavíme', jehož námět vycházel z tradičních lidových zvyků souvisejících se zimním obdobím a byl zároveň netradičním pohledem na tradiční zimní zábavu,“ vysvětlila Iva Knedlíková, ředitelka školy ve Třech Sekerách.

„Nechyběly úkoly z masopustní matematiky, literární, hudební, výtvarné, pracovní či tělesné výchovy.“ Odpoledne se vydal průvod masek za doprovodu harmoniky obcí směrem k sálu restaurace U Růženky. „Zde čekalo všechny zúčastněné to pravé masopustní veselí.“

Vystoupil třeba oblíbený soubor Marjánek, program si přichystali i žáci školy a děti ze školky. Veselá říkadla, básničky a oblíbená pohádka se posluchačům líbily. „Nechyběl ani tradiční rej masek,“ podotkla ředitelka s tím, že závěr programu pod názvem Lidový Masopust patřil opět souboru Marjánek. „Pochováním basy pak bylo veselí ukončeno,“ dodala Iva Knedlíková s tím, že je do Velikonoc čeká neveselé období půstu.

Radost z Masopustu měli i místní školáci a předškoláci. „Obrovským zážitkem pro mě bylo vystoupení souboru Marjánek,“ řekla po skončení Alenka. Spoustu legrace si zase užila Julinka. „Moc se těším na příští rok,“ povrdila.