Sraz masek a účastníků chebského masopustu je ve 13.45 hodin u divadla, odkud průvod vyrazí za zvuků muziky i jiného rozpustilého rachocení a lomození ve 14 hodin. "Před radnicí si už tradičně masky vyžádají od představitelů města souhlas pro svoji další cestu a na závěr bude mezi muzeem a Špalíčkem pohřben Masopust. Opět bude vyhlášena nejkrásnější maska. K masopustnímu obveselení bude v muzeu vyhrávat kapela Kartáč, a lidé budou moci ochutnat dobroty masopustních hodů a děti potěší pohádka," uvádí mluvčí Městského úřadu Cheb Simona Liptáková.

Akci pořádají město Cheb, Muzeum Cheb, Západočeské divadlo, Městský dechový orchestr a Základní škola Jindřicha Jindřicha.

„Chystejte masky a dobrou náladu, v Mariánkách bude opět veselo,“ uvádějí organizátoři masopustu v Mariánských Lázních a zvou všechny obyvatele a přátele lázeňského města. Akce je rozdělena do dvou dnů, a to na následující sobotu a neděli. "Po oba dva dny bude hrát živá hudba, v sobotu projde průvod maškar městem za doprovodu dechové hudby, v neděli se koná pohádka pro nejmenší, chybět nebude stylový kolotoč na ruční pohon, jarmark v centru města i tradiční masopustní pochoutky," lákají organizátoři.

V sobotu vyjde masopustní průvod ve 13 hodin z parkoviště u Oděvy. Hrát bude Dechový orchestr mladých ZUŠ a od 15 hodin Junior dixieland ZUŠ. V neděli pak od 12 hodin zahraje Mariánek a na 14.30 je připravena loutková pohádka v sále hotelu Bohemia, kam bude volný vstup. Celý víkend se koná zabijačka a slavnostní jarmark vždy od 10 do 17 hodin.