Chebský masopust pořádalo opět Muzeum Cheb ve spolupráci se Západočeským divadlem Cheb a zúčastnily se ho stovky lidí, většina ale jen jako přihlížející.

„Já tyhle akce bytostně nesnáším, jsem tady jen proto, že je v průvodu moje dcera,“ poznamenala maminka jedné z mažoretek, které byly v čele průvodu.

Ostatní si zábavu užívali, v maskách se objevily především děti. Desetiletá Eliška Šubrtová z Chebu oblékla kostým mušketýra. „To vymýšleli mamka s taťkou,“ pochlubila se.

Na otázku, co pro ni znamená masopust, odpověděla: „To se pak nesmí jíst maso a pomalu se blíží jaro a Velikonoce. Těším se a ani mi nevadí, že mě kluci vyšupou. Hlavně, že bude teplo a ne taková zima.“

Osmiletá Terezka Hallová z Dolního Žandova v masce pavouka se přišla hlavně pobavit.

Průvod vyrazil od divadla přes Františkánské náměstí směrem k Březinově ulici. Jak hlásil Jindřich Skopec: „Jdeme ke králi.“ Tato restaurace byla první zastávkou. Za doprovodu kapely pod vedením Jiřího Smitka se pak všichni hnuli přes náměstí Krále Jiřího, Školní ulicí, aby se opět všichni vrátili na náměstí před radnici, kde na ně čekal starosta města Pavel Vanoušek, koblihy a pár kalíšků něčeho ostřejšího.

Po krátkém občerstvení vyhlásil Jindřich Skopec směr cesty Provaznickou ulici a Masopusta jménem Fanda se v čele průvodu ujal starosta.

Po cestě stálo ještě několik restaurací, které nebylo možné minout a když už nebylo kam zajít, vydal se dav lidí přes kostelní schody k muzeu, kde se po delším snažení podařilo Masopusta Fandu upálit a snad tak přivolat jaro.