Obnovený masopustní průvod Chebem projde už po patnácté. Akci společně pořádají město Cheb, Muzeum Cheb, Západočeské divadlo, Městský dechový orchestr a Základní škola Jindřicha Jindřicha.

A pořadatelé i letos vyzývají, aby přišlo co nejvíc lidí v maskách. Jsou to právě masky, které jsou největší ozdobou masopustního průvodu. „Letošní rok chce dát prostor pro kreativitu. Téma pro masku si každý zvolí podle svých představ. Fantazii se meze nekladou,“ uvedla za pořadatele Iva Votroubková, etnografka chebského muzea.

Sraz všech účastníků letošního masopustního průvodu je, jako každoročně, ve 13.45 hodin u Západočeského divadla v Chebu. „Za zvuků muziky i jiného rozpustilého rachocení a lomození vyrazí průvod na svoji cestu městem ve 14 hodin. Od divadla se průvod vydá ulicí Obrněné brigády, Valdštejnovou ulicí do Májové ulice, pak třídou Svobody na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, do Březinovy ulice, Dlouhou ulicí do Jateční a zpět na náměstí, kde se zastaví před radnicí. Při své cestě neporuší masky ani letos staré nepsané zákony masopustního veselí a před radnicí si vyžádají od představitelů města pro svoji další cestu souhlas k průchodu přes náměstí,“ podotkla Iva Votroubková. „Za to, že ctí stará pravidla, dostane se účastníkům průvodu odměny v podobě masopustních dobrot,“ doplnila.

Pak se průvod vydá dalšími uličkami centra a zastaví se před muzeem. V prostoru mezi muzeem a Špalíčkem bude tradičně pohřben Masopust a vyhlášena nejkrásnější maska.

„K masopustnímu obveselení bude po celé sobotní odpoledne v mázhausu muzea vyhrávat kapela Kartáč. Na všechny, kteří přijdou, budou v nádvoří a v mázhausu muzea čekat dobroty masopustních hodů: koláče, koblihy, perníky, něco ze zabijačkových hodů a nápoje všeho druhu.

Nezapomeneme ani na děti, pro které bude kolem 15 hodin připravena ve Valdštejnské obrazárně pohádka,“ dodala Iva Votroubková.