Na dětském oddělení nemocnice v Chebu je ročně hospitalizováno přibližně dva tisíce malých pacientů. Jejich komfort se zvýšil i díky Nadaci ČEZ, která chebskému oddělení věnovala dotaci ve výši 300 tisíc korun.

Částka putovala především na vybavení oddělení.

„Na jedné straně jsme z prostředků Nadace ČEZ nakoupili každodenně používané finančně náročné vybavení oddělení jako je infuzní technika či cejchovatelná kojenecká váha, na straně druhé zbyly i prostředky pro modernizaci nezbytného běžného vybavení – jedná se například o chladničku či nový televizor,“ uvedl Ondřej Čapek, primář dětského oddělení chebské nemocnice.

Prostředky posloužily také třeba na výrobu nábytku, komod, šatní skříně a stolu. Ty jsou určené pro takzvané mateřské pokoje, kde s nemocnými dětmi pobývají i jejich rodiče.

„Zkvalitnili jsme, a u některých pacientů především zjednodušili, také poskytovanou ambulantní péči – včetně dětské pohotovosti – zakoupením přístroje na zjišťování intenzity zánětu, takzvaného CRP metru, který pomáhá lékařům v jejich rozhodování nad pacienty,“ popisoval primář s tím, že takové vyšetření poskytne výsledek do několika minut.

„Pro dítě odpadá přeci jen nepříjemnější odběr krve ze žíly a pro rodiče i lékaře čekání na výsledek, který laboratoř dodává v průměru až za hodinu po odběru krve,“ dodal primář Ondřej Čapek.