„Ačkoliv jsem měl největší strach z němčiny, ani jsem se na ni nepodíval,“ řekl Petr Hanka, absolvent 8.B gymnázia v Chebu. Maturitní vysvědčení mu budou zdobit samé jedničky.
Včerejší den, pátek 24. května, byl pro letošní maturity gymnázia v Chebu výjimečný. Od tří hodin absolvovali úspěšní studenti slavnostní předávání maturitního vysvědčení.

Radost byla na studentech znát. „Jsem rád, že to mám za sebou,“ potvrdil Petr Hanka. „Měl jsem trému v předvečer zkoušky a ještě ten den ráno. Ve škole už ne – na potítku jsem se soustředil na otázku.“ A dodal, že záleží i na otázce, kterou si student vytáhne. „Měl jsem štěstí.“
Ačkoliv se studenti radovali, někteří přiznali, že úspěchu předcházela i pilná příprava. „Měla jsem trochu strach ještě při první zkoušce, ale na dalších již ne,“ přiznala s úlevou Radka Jiroušová z oktávy A. „Připravovala jsem se průběžně celou oktávu. O 'svaťáku' jsem se učila od rána do večera.“ Dřina se ale vyplatila a studentka odmaturovala s vyznamenáním.
Pedagogové gymnázia měli z úspěšných studentů radost. Z oktávy A odmaturovalo s vyznamenáním sedm studentů z pětadvaceti.