Dětské diskomažoretky působící při Sportovním klubu Phoenix Cheb doslova excelovaly na národním mistrovství v Poděbradech. Jejich vedoucí Jaroslava Novotná s námi hovořila nejen o posledním velkém úspěchu.

Popíšete nám, v jakých kategoriích jste s děvčaty skvěle reprezentovaly náš region?
Na Národním šampionátu mažoretkových skupin NBTA, Mistrovství České republiky v mažoretkových formacích v Poděbradech vybojovaly ´Světlušky´ třetí místo v kategorii děti a titul II. vicemistr ČR 2007. Holky z ´Motýlků I´ získaly zlato ve skupině ´Juniorky mladší´ a celkově i s juniorkami staršími čtvrté místo. Což je paráda, protože přeskočily čtyři skupiny ze starších. Je to trošku komplikované, protože na ´Republice´ se obě kategorie hodnotí dohromady. Slečny z ´Motýlků´ si odvážejí stříbro z kategorie ´Juniorky´ a titul I. vicemistr ČR 2007.

Prozradíte, kdo vám na soutěži udělal největší radost? Spíš jaká děvčata?Musím říct, že všechny skupiny. Ještě se nám nikdy nestalo, abychom z republikového šampionátu přivezly dvě medaile. Ale velkou radost mi udělali Motýlci, protože ti se o ní snaží už sedm let. Sice mají titul z mistrovství Evropy, ale ´Republika´ se nám povedla až letos.

Už jsme několikráte hovořili o tom, že o prázdninách netrénujete. Nemáte obavy, že ´slečny´ ztloustnou a zapomenou sestavy?
Vzhledem k tomu, že choreografii dělám každý rok novou pro každou skupinu, tak ani ne. Ovšem letošní sestavy si nechám v šuplíčku, protože byly opravdu úspěšné. V září si to připomeneme a občas si ji zatrénujem a bude to ´ok´. A tloustnutí? Myslím, že s tím bojujeme skoro každá, takže ať si kočky odpočinou, pořádně se nadlábnou a vrátí se mi se skvělým nasazením. Každá z nich si to určitě zaslouží. A já jim dám příští rok do těla, a zas to bude perfektní.

Postoupily jste na mistrovství světa?Mistrovství světa se tentokrát nekoná. A bohužel ani mistrovství Evropy. Byl vyhlášen stop stav pro letošní rok. Škoda, protože by určitě slečny z Motýlků byly nominovány. Ale v roce 2008 by se měla ´Evropa´ pořádat u nás v Brně, takže máme příští rok co dělat, abychom se dostaly na medailové příčky a zaútočily na mistrovský titul jako v roce 2004 ve Švýcarsku.