„Je to závod, kterého se zúčastňují jak děti z cyklistických oddílů z Chebu, Aše a okolí, tak i děti, pro které je to první seznámení s tímto sportem,” informoval Stanislav Cabal z Tělovýchovné jednoty Triatlon Cheb, která závod pořádala. Tratě byly připravené tak, aby je zvládli i ti, kteří si přišli zasoutěžit úplně poprvé a okusit souboje s nástrahami terénu.

„Bylo to moc prima,” řekl pětiletý Honzík z Chebu. „Na kole nejezdím dlouho a přišel jsem si spíš užít legraci. Moc se mi tady líbilo.” Letošního ročníku se zúčastnilo devětadvacet dětí. „Nejmenší závodníci se proháněli na tratích dlouhých od sto padesáti metrů až po kilometr a půl v nejstarších kategoriích, pro které byla připravena trať vedená po lesních pěšinách, s nástrahami skutečného terénu,” přiblížil Cabal.

K vidění byly jak souboje na ostří pneumatik, tak souboje se záludnou tratí nebo neposlušnými bicykly. „Vítězi se staly všechny děti a na všechny malé závodníky čekala v cíli medaile a sladká odměna. Ti nejlepší si odnesli i věcné ceny,” dodal Cabal.