A ani ty chebské nejsou výjimkou. Třeba dětské oddělení chebské městské knihovny se v březnu ještě více zaměří na děti z mateřských škol.
Předškoláci tak mají šanci prohlédnout si knihovnu, seznámit se tím, jak to tam chodí, a podívat se na to, jaké skvělé knihy si mohou půjčit.

„Březen byl Měsícem čtenářů loni poprvé,“ uvedla Marie Mudrová, vedoucí chebské městské knihovny s tím, že šlo o nultý ročník této celostátní akce.

„Nejdříve šlo o Měsíc knihy, později Měsíc internetu.“ Ten už má ale dostatek příznivců. „Měsíc čtenářů je nejvýstižnější – číst lze papírové knihy, ale také je možné číst je na počítači, na internetu, v telefonu,“ vysvětlovala. Stejně jako každý rok, také letos nachystala knihovna v týdnu od 14. do 20. března zápisné zdarma. Mimo to je ale připraveno mnoho dalších akcí (část programu v rámečku).

Nejen knihovníkům však znepříjemňuje život zvyšování sazby DPH. „Také my jsme se přidali k petici, aby knížky zůstaly ve snížené sazbě 10 procent,“ podotkla Marie Mudrová. „Vyšší sazbu než my by pak už mělo s pětadvaceti procenty jen Dánsko.“ Oproti tomu Anglie má nulovou sazbu.
Také oslovení čtenáři by se k petici rádi připojili. „Jsou prostě věci, které by měly zůstat na nižší úrovni, dražit by měl o to víc třeba alkohol,“ řekl Jan Slováček.