Ty letošní se uskuteční od začátku prosince na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Zpestří je nejen kluziště s přírodním ledem přímo na náměstí, ale také třeba řemeslnická a výtvarná dílna.

V sobotu 1. prosince bude na chebském náměstí Krále Jiřího živo již od rána. Na programu je od 9 do 15 hodin zdobení vánočního stromu parádami od dětí z mateřských a základních škol, do kterého se mohou zapojit i ostatní občané města, když připíší své přání na ozdobu zakoupenou u stromu. V 11 hodin začne prodej ve stáncích. Těšit se lidé mohou také na flašinetáře, Ježíškovu dílnu pro děti od 16 do 19 hodin, vystoupení Simony Tomics po slavnostním zahájení a konečně od 17.30 hodin i na Kamila Střihavku. V sobotu v 17.55 hodin také uvidí poprvé v akci ponocného a dojde k rozsvícení prvního okénka v adventním kalendáři.

Muzeum provoní vanilka a skořice

„V neděli 2. prosince je program trhů od 11 hodin zpestřen soutěžemi pro děti, koncerty Nadi Urbánkové od 11.30, 14.30 a od 17.25 hodin, vystoupením taneční školy Fantasie od 17 hodin," uvedla jako příklad mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová.

Příjemnou akci chystá 1. prosince také Muzeum Cheb, takzvaný Advent v muzeu. Zváni jsou nejen ti, kteří se rádi nechávají okouzlit adventní atmosférou, plnou vůně jehličí, vanilky a skořice, ale i všichni ti, kteří nechtějí podlehnout pouze maratónu předvánočního úklidu. Po celý den bude probíhat ve všech expozičních prostorách muzea adventní trh, doplněný bohatým doprovodným programem.

Rozsvícení vánočního stromu v Lázních Kynžvartu bude i letos opravdu slavnostní. Již 1. prosince se sejdou obyvatelé na místním náměstí, aby se podívali na anděla, který přiletí přímo z nebe. Svým dotykem rozsvítí vánoční strom v osmnáct hodin.

Den plný jedinečných zážitků, nazvaný Adventní setkání, si budou moct užít všichni milovníci vánočních tradic na ašském Poštovním náměstí. Akce se uskuteční 2. prosince od deseti hodin dopoledne a potrvá až do půl osmé večer. Při této příležitosti vystoupí žáci z místní mateřské a základní školy. Pro návštěvníky zde budou připravené zajímavé tvořivé dílny, kterých se mohou zúčastnit všichni příchozí. V osmnáct hodin se slavnostně rozsvítí vánoční stromek.

Skalná připravila adventní mši

Živo bude také třeba v Teplé. Komise pro občanské záležitosti a město Teplá srdečně zvou všechny občany na rozsvícení vánočního stromu, které se uskuteční už v neděli 2. prosince od 17 hodin na Masarykově náměstí.

I ve Skalné rozsvítí svůj vánoční strom. Už v neděli 2. prosince se mohou místní těšit od 16.30 hodin na skvělou podívanou u městského úřadu. Užijí si vystoupení dětí z místní základní a mateřské školy a připravené budou taky typické vánoční stánky s občerstvením. Od patnácti hodin se všichni mohou těšit na adventní mši v kostele sv. Jana Křtitele.

Marktredwitz provoní cukroví

To v Mariánských Lázních vypukne ta největší sláva příští týden. Mariánskolázeňské vánoční trhy budou v podstatě adventním festivalem, který se uskuteční v nádherných prostorách mariánskolázeňské kolonády od 6. do 9. prosince. K dispozici bude pro návštěvníky také 40 stánků s vánočními specialitami a dalším originálním zbožím. „Bohatý program zaručuje, že se nebude nikdo nudit," uvedla hlavní organizátorka Markéta Monsportová. „Vystoupí například pop-jazzový sextet Skety, nejoriginálnější česká a capella Yellow Sisters či oblíbená funky music skupina Obelix. Uskuteční se také výtvarné dílny nebo outdoorový program," dodala.

A pohodovou atmosféru mohou lidé nasát také kousek za hranicemi. Malé vánoční trhy začaly již v týdnu v německém městě Marktredwitz. Trhy se otevřou jako tradičně na náměstí u radnice a k dispozici budou každý den od 13 hodin. Návštěvníci budou mít příležitost také ochutnat cukroví. Trhy potrvají až do 24. prosince. V německém Weidenu na všechny příchozí čekají obrovské adventní kalendáře před Staroměstskou radnicí a připravený zde mají například i kolotoč. Na programu je řada dalších vánočních atrakcí, které připomenou, že se jedná o jedny z nejstarších trhů vůbec. Slavnostní zahájení trhů se uskutečnilo již v pátek, a tak mohou zavítat všichni vždy od pondělí do pátku mezi 10. a 20. hodinou, v sobotu pak mezi 9. a 20. hodinou a v neděli od 11 do 20 hodin.