Ašskou radnici by totiž zesílení signálu z televizní věže stálo nemalé investice. Ty na to v rozpočtu nemá.

„Zajímalo by mě, jak pokračuje jednání města Aš s provozovateli digitálního vysílání v Aši," uvedl Martin Strádal z Aše. „S příjmem programů z třetího a čtvrtého multiplexu máme neustále problémy," podotkl.

Lidé tak nemohou přijmout ani kanály Fanda, Smíchov, Telka, NOVA Cinema, TV Pohoda a Inzert TV. Ty jsou právě součástí čtvrtého multiplexu.

„Výsledkem korespondence se společností Czech Digital Group je nabídka zesílení signálu z digitálního opakovače převaděče na vrchu Háj, ovšem za poplatek v řádu desítek tisíc korun měsíčně na vrub města Aše," sdělil mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. „Druhá oslovená, společnost Digital Broadcasting, do současné doby neodpověděla. Dá se ale předpokládat, že by se jednalo o obdobnou nabídku. V případě, že služba bude zpoplatněna, jak bylo v dopise nastíněno, město Aš o využití této nabídky neuvažuje," doplnil mluvčí Aše.

Podobný problém mají stále někteří lidé i v Chebu.

„Na zahradě nenaladíme vůbec třetí multiplex," postěžoval si čtyřiašedesátiletý Miroslav z Chebu. „Vím, že na Prima ZOOM bývají celkem poučné pořady, na které bych se rád podíval, ale nemám jak. Existuje sice možnost, že bych si koupil satelit. Ale proč bych měl kvůli příjmu jednoho programu platit tisíce za satelitní zařízení?" pokrčil rameny. Ani v Chebu však o takzvaném dokrývači, který by příjem těchto programů umožnil, neuvažují.

„Na poradě vedení města bylo rozhodnuto, že dokrývač pro vysílání Multiplexu 3 město hradit nebude. Stejně jako i v jiných podobných záležitostech jsou na trhu komerční složky, které tuto problematiku řeší na žádost spotřebitelů," řekla mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.