K rekonstrukci domu dojde pouze v případě, že město získá dotaci.

„K tomuto kroku jsme se rozhodli proto, že se ve městě nachází několik poskytovatelů sociálních služeb, kteří jsou roztříštění po celém městě," vysvětlil starosta města Aš Dalibor Blažek. Plánovaná rekonstrukce má pomoci spolupráci jednotlivých organizací a lepší koordinaci jejich činnosti.

„Budova má pro tyto služby dostatek prostor. Ale je potřeba, aby prošla celkovou rekonstrukcí, aby splňovala současné normy. Odhady na opravu celé budovy jsou 100 milionů korun, ale kolik to přesně bude, se zatím neví," řekl Dalibor Blažek.

Zatím je hotová studie na opravu objektu a připravovat se bude projektová dokumentace.

„V bývalém kulturním centru je například i velký sál, který bychom rádi oživili. Vše se bude odvíjet od toho, jestli dostaneme dotaci. Pokud vše půjde podle plánu, nejdříve by mohly stavební úpravy budovy začít během roku 2018," poznamenal starosta Dalibor Blažek.

Budovu kulturního centra přitom radnice plánovala prodat. Nakonec se však rozhodla vybudovat komunitní centrum. V současné době se prostory bývalého Ašského kulturního střediska využívají pro maturitní plesy ašského gymnázia, karnevaly a další občasné společenské akce. Tyto prostory částečně nahradilo nově vybudované kulturní centrum LaRitma.

V rámci plánu se uskuteční celková rekonstrukce nemovitosti, bez zásadních stavebních změn. Objekt se přizpůsobí pro bezbariérový přístup. Budovu budou využívat pro své činnosti zejména střediska volného času, místní spolky a nestátní neziskové organizace, které poskytují sociální služby na Ašsku.

Ředitelka Městského domu dětí a mládeže Sluníčko Eva Holečková, která s nápadem na vybudování komunitního centra přišla, chce docílit zkvalitnění veřejných služeb a podmínek života pro obyvatele regionu. Centrum má být určené pro co nejširší cílovou skupinu.