Jak zatraktivnit přírodní park Prelát Mariánské Lázně a přilákat tím návštěvníky? O tom v současné době uvažují Mariánské Lázně. Jedna z možností je odkoupení altánu v areálu, kde by mohl vzniknout příjemný kout.

„Prelát převzala Správa městských sportovišť v letošním roce," uvedl ředitel Správy městských sportovišť Michal Kandráč. A hlavním cílem je přilákat do tohoto krásného prostředí co nejvíce domácích i turistů. Mnoho návštěvníků totiž o Prelátu příliš neví. „Hosté, kteří k nám přijedou, vůbec netuší, že tento areál existuje. Proto se chceme zaměřit na umístění směrových cedulí ze všech směrů a propagaci v materiálech města," přiblížil budoucí kroky Kandráč. A podle jeho slov to ještě není všechno. „Jednou z možností je odkoupení altánu," přiblížil ředitel. „Po rekonstrukci této budovy, která je v havarijním stavu, by tento nádherný altán mohl fungovat pro školy," řekl s tím, že uvnitř by mohl své místo najít například tkalcovský stav a pec. „Mohli bychom tak připomenout řemesla. Zároveň by altán fungoval jako info pro naučnou stezku a lidé by se tady mohli schovat před deštěm," dodal s tím, že chce se svými plány oslovit zastupitele a krásný kout města ještě více vylepšit.

Prelát je jednou z nejvyhledávanějších lokalit maminek s dětmi nebo škol. „Jezdíme tam s dětmi pokaždé, když navštívíme Mariánské Lázně," řekla Dana Hromasová z Chebu. „Představa opraveného altánu, kde se děti něco dozvědí, zní opravdu lákavě. Pokud se to podaří, půjde o další lákadlo do tohoto nádherného areálu.