Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město chce odkoupit akcie Parking Centra

Mariánské Lázně – Tiskopis, který mělo zastupitelstvo možnost vidět 16. února na jednání, měl potvrdit zájem města tuto záležitost řešit odkupem akcií KISu městem Mariánské Lázně.

13.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Stále více se v Mariánských Lázních mluví o společnosti Parking Centrum a prodeji jejich akcií. Dosavadním vlastníkem 60,1 procenta akcií je společnost KIS Mariánské Lázně, ale město jedná o jejich odkoupení.

„O nákupu akcií Parking Centra od společnosti KIS Mariánské Lázně jednáme již delší dobu,“ sdělil Zdeněk Král, mariánskolázeňský starosta.

"Společnost KIS nemůže fungovat bez dotací od města. Firma má akcie Parking Centra, ale nemá z nich žádný profit. Navíc je tato společnost bohužel dlouhodobě ve ztrátě a mohlo by se i stát, že by zanedlouho skončila v konkurzu a s tím by město přišlo o veškeré akcie ve vlastnictví firmy KIS. Jednáme proto o jejich odkoupení, abychom se tímto pojistili. Pro společnost KIS by prodej akcií znamenal v podstatě předplacení dotací třeba na pět let. Nedostali by peníze přímo na ruku, ale postupně by se rozvrhly do jednotlivých let. Obávám se však, že by se mohly objevit nějaké překážky při nákupu akcií od společnosti KIS Mariánské Lázně,“ dodal Král.

Tiskopis, který mělo zastupitelstvo možnost vidět 16. února na jednání, měl potvrdit zájem města tuto záležitost řešit odkupem akcií KISu městem Mariánské Lázně. Způsob a cena takové transakce by byla předmětem dalších jednání zastupitelů. Pro stanovení ceny akcií použili znalecký posudek, který vypracoval znalec, jmenovaný Krajským soudem v Plzni, Pavel Nejezchleb.

Oficiálně zahájit jednání s minoritními akcionáři o případném zřeknutí se předkupního práva je možné až po vyjádření záměru města, že akcie Parking Centra nakoupí. „Osobně jsem vedl jednání se dvěma minoritními akcionáři společnosti,“ uvedl Petr Tuháček, předseda akciové společnosti Parking Centrum. „Oba, jak Jan Jokl, tak i Jiří Černý, mi potvrdili ochotu, pro tento konkrétní obchodní případ, tedy pouze pro převod akcií mezi KIS a městem Mariánské Lázně, své předkupní právo neuplatnit. Je samozřejmě nutné tuto možnost projednat i se zástupci společnosti ACTIV a.s. Praha, kde jednání ještě neskončila,“ doplnil Tuháček.

„Zásadně odmítám tvrzení o zákulisních informacích a nenápadném ovládnutí či co nejlevnějším prodeji Parking Centra,“ vyvracuje Tuháček rozšířené fámy. „V představenstvu společnosti má město dva ze tří členů, stejně tak v dozorčí radě. Ve valné hromadě ovládá město více jak šedesát procent hlasovacích práv. Už jen z toho důvodu považuji jakékoliv zákulisní informace za čistou a ničím nepodloženou spekulaci, která navíc vyvolává neopodstatněné emoce v diskuzi na téma prodeje akcií na našich internetových stránkách,“ dodal na závěr předseda společnosti Tuháček.

Autor: Lukáš Maďa

13.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení