Už po komunálních volbách začalo nové vedení města hovořit o tom, že je třeba hazard v Mariánských Lázních regulovat vyhláškou. Nyní se k návrhům budou moci vyjádřit i občané města ve veřejné diskusi.

„Na veřejné debatě si budou moci lidé poslechnout návrh na regulaci hazardu," informoval místostarosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík. „Mohou také říci, co si o hazardu myslí, a nenechat si svůj názor pro sebe," uvedl s tím, že všichni budou moci říct, jestli jim hazard ve městě vadí, nebo ne. „Debata je naplánovaná na 17. září, ale ti, kteří se nebudou moci dostavit, nemusí smutnit. Stačí sledovat městský web, kde bude umístěna anketa týkající se hazardu v našem městě," dodal.

Trnem v oku jsou herny i obyvatelům Mariánských Lázní. Ti si stěžují, že ve čtyři hodiny ráno se v mariánskolázeňských ulicích schází nepřizpůsobiví návštěvníci heren, kteří ruší noční klid. „Někdy je to až neúnosné," řekla Daniela Vopičková z Mariánských Lázní. „Lidé, kteří chodí do práce, nemají možnost se pořádně vyspat. Vím, že z hazardu má město dost peněz, ale jsou to tvrdě vykoupené finance. Na debatu určitě vyrazím. Neříkám, že by se herny měly zrušit úplně, jsem ale pro to, aby město vyhláškou regulovalo jejich otevírací hodiny a tím ostatním obyvatelům zajistilo klidnou noc." bežák