„Město Cheb hledá dárce vhodných vánočních stromů, které budou v adventním období zdobit náměstí Krále Jiřího z Poděbrad a prostor před Kulturním centrem Svoboda," potvrdil mluvčí chebské radnice Tomáš Ivanič. „Stromy by měly být ve vzdálenosti do 40 kilometrů od Chebu a na místě přístupném těžké technice," popsal. „Mělo by se jednat o soliterní stromy, například smrky či jedle, se souměrnou korunou a výškou zhruba 15 až 20 metrů. Dárci nabízíme možnost následně získat rozřezanou dřevní hmotu z darovaného stromu," dodal.

Program trhů by měl být i letos obdobný jako v předchozích letech. Počítá se se zahájením v sobotu před první adventní nedělí a trvat by měly až do druhého svátku vánočního. A také tentokrát by na nich měly vystoupit známé tváře. Program už je téměř hotový, organizátoři ale před podpisem smluv s účinkujícími nechtějí prozrazovat jména umělců.

Fyzická podoba trhů se ale tentokrát trochu změní.

„Rádi bychom na letošních vánočních trzích provedli několik změn," sdělil chebský starosta Petr Navrátil. „Jednou z nich bude například otočení kluziště s pódiem přibližně o 45 stupňů tak, aby bylo vidět na Špalíček," vysvětlil s tím, že ze stejného důvodu se na kraj přesune také zvonice, ohniště a betlém, které předešlé ročníky bývaly uprostřed. „Díky pozměněnému uspořádání můžeme také přidat pět stánků," doplnil s tím, že prý nebude problém je obsadit. Změna čeká možná i Ježíškovu dílnu. „O prostory ve Špalíčku, kde dílna tradičně sídlila, máme zájemce. Pokud bychom je pronajali, museli bychom najít nové místo. V úvahu by mohly přicházet například prostory v Kamenné ulici, kde dříve sídlila Galerie 4, nebo infocentrum," doplnil starosta.