Ač by se mohlo zdát, že výstavbu v Hranicích diktují mladí, pravda je, že se „jen“ aktivně na rozvoji města podílejí. A to díky iniciativám starosty Daniela Mašlára. Ten se v minulosti několikrát sešel s dětmi, vyslechl názory Studentského parlamentu.

„Na základě podnětu dětí jsme přikročili k přípravě studií, projektové dokumentace a následně i k výstavbě víceúčelového areálu. Zastupitelé schválili záměr budování místa, kde už je nová pumptracková dráha, stavíme skejt park a k dispozici budou i další sportoviště,“ shrnul fakta starosta Daniel Mašlár. „Jsem velmi rád, že mladí přicházejí s novými podněty,“ doplnil.

V Hranicích však věnují pozornost i dalším oblastem. Chystá se další rozšiřování vodovodního a kanalizačního řadu, ošklivý dům na Masarykově náměstí by se měl proměnit v novou knihovnu a kavárnu, v obci Studánka je dokončována výstavba nového společenského centra, jehož součástí budou i nově zrekonstruované šatny pro fotbalisty. A je toho mnohem víc, co chce vedení hranické radnice zvládnout.