A to všechno v jednom městě nabízí Chebské dvorky, jedinečný festival uměleckých projektů s mezinárodní účastí. Město jím bude žít do soboty.

Akci pořádá Galerie 4 spolu s občanským sdružením Ateliér G4. „Tato největší galerie pod širým nebem bude denně přístupna od 10 do 17.30, od čtvrtka do soboty," uvedl Zbyněk Illek, ředitel Galerie 4.

Program nabídne od dopoledních hodin desítky tvůrčích dílen, projekce, koncerty, přehlídku dobových kostýmů i prezentace nezávislých designérů. Hudební a divadelní představení pokračují i v pozdních večerních hodinách.

Slavnostní vernisáž výstav se uskuteční dnes v 16 hodin v Klášterní zahradě za hudebního doprovodu kapely Jamchestra. Vystavující autory představí ředitel Galerie 4 Zbyněk Illek.

Komornější prostor dvorku za Klárou bude patřit dnes od 18 hodin kabaretní revue skupiny Olats Otesoc s Marií Doležalovou a Janem Cinou, kteří vzkazují: „Na náš koncert se vám možná nechce, z něj se vám ale už vůbec nebude chtít." Večer bude na stejném dvorku pokračovat koncertem legendární písničkářky českého undergroundu Dáši Vokaté s Oldřichem Kaiserem, který objevil svůj rockerský potenciál, oprášil housle a opřel se do kytarových strun. Společné živelné duety prokládá hereckými gagy a improvizacemi, a také recitací básní Ivana Martina Jirouse, zvaného Magor.

A letos zaplesají srdce i milovníků jídla, hlavně marmelád. Účast na poslední chvíli potvrdila také Lucie Klimešová, která letos obdržela stříbrnou a bronzovou medaili ve světové soutěži Marmalade awards Word Dalemain. Prezentace a ochutnávka jejích marmelád se uskuteční v pátek a v sobotu na dvorku číslo devět, tedy na Františkánském náměstí.

Na stejném dvorku vystaví Gymnázium Cheb výtvarný projekt Doba jídlová, na dvorku číslo 14 v Klášterní zahradě vystaví objekt 'Cukrárna' sochařka a výtvarnice Diana Winklerová.

Festival se uskuteční za finanční podpory města Cheb a Karlovarského kraje.

Infocentrum, fotoateliér a portrétní galerie účastníků a návštěvníků festivalu se nachází v Galerii 4 (dv.č.1), V případě nepříznivého počasí jsou výstavy a program přesunuty do krytých prostor. Celodenní program je ZDARMA, symbolické vstupné pouze na večerní program dv.č.16, páteční večerní divadelní představení a sobotní odpoledne dv.č. 11. Děti v doprovodu rodičů do 8 let a tělesně handicapovaní zdarma.