„Zastupitelstvo města Cheb schválilo na svém zasedání koupi pozemku o výměře zhruba 10 tisíc metrů čtverečních, který se nachází v těsné blízkosti vyhlídkového pavilonu na Zlatém vrchu. Vzniknout by zde měly odhadem čtyři parcely pro rodinné domky," informovala mluvčí chebské radnice Simona Liptáková.

„Jde nám především o to, aby děti, které navštěvují školu na Zlatém vrchu, měly bezpečnou a co nejkratší cestu. V současné době se zde nachází pouze vyšlapaná cestička, která má skalnaté podloží a za deštivého počasí nebo v zimě je velmi nebezpečná," poznamenal starosta Petr Navrátil.

Příjezd k parcelám by měl být zajištěn z komunikace u severního okraje pozemku. Město zajistí také jejich napojení na inženýrské sítě. Zmíněný pozemek přitom město kupuje od jeho vlastníka za cenu 2.060.000 korun.

„Cena přibližně 200 korun za metr čtvereční byla pro město velmi výhodná. Odrazí se to samozřejmě i při prodeji parcel případným zájemcům o stavbu domků," doplnil starosta. Špitálský vrch, Zlatá louka nad sídlištěm Zlatý vrch a Cheb – Háje a Cheb – Podhrad. To jsou největší lokality, kde si lidé postavili anebo mohou postavit rodinný dům. Několik desítek rodinných domků také vyrostlo na louce pod chebským sídlištěm Skalka v lokalitě Klášterní mlýn.