„S majitelem těchto pěti budov jednáme," potvrdil starosta Chebu Petr Navrátil. „Zástavní právo je u ministerstva financí a finančního úřadu, a to za víc než pět milionů korun."

Představitelé města se shodují, že by domy koupili jen 'čisté'.

„Máme v plánu další jednání jak s vlastníkem, tak i s finančním úřadem, aby konal. Například, aby vyvolal dražbu," doplnil starosta. Podle něj je ale zcela pochopitelné, že se tak zatím nestalo.

„Ono v podstatě není co dražit. Bourání těch domů se rovná ceně pozemku. Takže celková cena byla nulová nebo dokonce záporná," vysvětlil. Pokud by ale k dražbě došlo, město by mělo zájem se jí zúčastnit.

„Náš zájem o koupi těchto objektů trvá. Majiteli jsme dali nabídku tři miliony korun," podotkl místostarosta Pavel Hojda. „Měli jsme v plánu využít dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, a to právě na demolici problematických objektů."

Podobných objektů v dezolátním stavu v Chebu pomalu, ale jistě ubývá. Bývalý klášter na Spáleništi je už srovnaný se zemí, demolice bývalých kasáren na Zlatém vrchu začala a připravuje se i bourání dvou objektů v Májové ulici. Problémem ale stále zůstává budova bývalé pošty na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, která je v soukromých rukách. Z objektu se často uvolňují několikakilogramové cihly, které dopadají na chodník a blízkou vozovku. Majitel se o objekt nestará, městu tak nezbývá než pokaždé nechat místo ohraničit páskou a popadané zdivo odklidí pracovníci Chebských technických služeb. (sim)