Druhá řada chebského Špalíčku právě prochází rekonstrukcí. Ta první je dokončená od minulého roku, vyjma jednoho domu, který patří Karlovarskému kraji.

„Fasáda se letos bude opravovat na celé druhé řadě,” uvedl chebský místostarosta Tomáš Linda. „Stejně jako loni, i letos jsme opravy konzultovali s památkáři,” podotýkal. Kromě fasády se by se měla dočkat nového kabátu také okna.

Do poloviny listopadu by práce mohly být hotové. Opravené tak budou všechny domy vyjma jednoho v loni opravované řadě. Jeho vlastníkem je Karlovarský kraj, který stále s Chebem jedná o směně domu za jinou nemovitost.

Jak ještě podotkl místostarosta Linda, letos bude rekonstrukce stát méně. „Díky elektronické aukci se podařilo cenu snížit ze 3, 2 milionu korun na 1,8 milionu.” Loni suma činila 2,4 milionu korun.

Podle místostarosty by se měla v blízké budoucnosti opravit i Kramářská ulička, která Špalíček dělí. „Myslím, že si zaslouží stejnou pozornost, jakou v současnosti věnujeme chebské Uličce zavražděných. Je otázkou, zda by po opravě nefungovala Kramářská ulička ve stejném režimu,” vysvětloval Linda s tím, že současný stav místa rozhodně není přijatelný.

S tím souhlasí i místní. „Rozhodně to tam nevypadá reprezentativně,” zhodnotil jeden z Chebanů.