Cílem soutěže Přívětivý úřad je mapovat a hodnotit kvalitu a přívětivost služeb v kategorii obcí s rozšířenou působností. V Karlovarském kraji se Cheb umístil na prvním místě. Druhé místo patří Ostrovu a třetí příčku obsadily Mariánské Lázně.

Městské úřady obcí s rozšířenou působností byly hodnoceny na základě kritérií, jež byla rozdělena do pěti kategorií: 1) dostupnost úřadu pro občany; 2) transparentnost úřadu; 3) komunikace úřadu; 4) participace občanů; 5) další aktivity úřadu.

„Naší snahou je, aby občané na webových stránkách našli nejjednodušší cestou informace, které potřebují. Jak na webové stránce města, tak na facebookovém portále poskytujeme informace o aktuálním dění, důležitých jednáních, komunikujeme v rámci dotazů a díky IT nástrojům jsme blíž k občanům města, “ uvedl starosta Zdeněk Hrkal.

Podle hodnocení má Cheb prim také v tom, že svým občanům nabízí možnost platit všechny platby prostřednictvím platebních karet, a to i bezkontaktně. V dnešní době se jedná o jednu ze zásadních a přitom jednoduchých a málo nákladných služeb úřadů v oblasti modernizace. Při příležitosti slavnostního předávání byla křtěna nová publikace s příklady dobré praxe v obcích Karlovarského kraje.

Ilustrační foto.
Vlak narazil u Hazlova do stromu