Parkovacích míst je ve všech městech po celé České republice akutní nedostatek. S takovým problémem se potýká i Cheb. V tomto městě mají řidiči už řadu let problém hlavně ve večerních hodinách zaparkovat, a to nejen na sídlištích. Řešením by tak mohl být parkovací dům. Bohužel míst, kde by se dal postavit, je velmi málo. „Většina míst, kde by se dal postavit, je bohužel v soukromých rukách. Město samo nemá pozemek, kde by mohlo takový dům postavit. Nejnadějnější se tak jeví představa parkovacího domu u obchodu Norma v centru města. Máme na něj zpracovanou i první předběžnou studii. Ale nemám k dispozici zatím žádná konkrétní čísla. Nicméně musím říct, že majitel pozemku je parkovacímu domu nakloněn a jednal s námi velice vstřícně,“ sdělil chebský starosta Antonín Jalovec.

Město Cheb zatím nemá přesná čísla, ani se zatím neví, jak by měl být dům velký a kolik aut by se dovnitř vešlo.

„Není to jednoduchý úkol, jednalo by se o investici za několik desítek milionů korun. Pokud by vše šlo podle plánu, dá se počítat s tím, že bychom za tři roky mohli s výstavbou domu začít. Ale jsou to jen hrubé odhady,“ poznamenal chebský starosta Antonín Jalovec.

S myšlenkou výstavby parkovacího domu přišlo město už před několika měsíci. Tehdy jednalo s majiteli obchodního domu Prior. Ti však nakonec na nabídku nekývli. „Tehdy si vedení města nechalo zpracovat i předběžnou studii, kterou pak majitelům Prioru ukázalo, bohužel návrh majitelé Prioru odmítli,“ dodal tiskový mluvčí města Tomáš Ivanič.