Náklady na městskou hromadnou dopravu jsou v Chebu stále větší. I přesto chce vedení města zachovat výši jízdného.

„V současné době jednáme se společností Autobusy Karlovy Vary o tom, jak bude příští rok vypadat městská hromadná doprava,“ uvedl chebský místostarosta Vladimír Hartmann.

„Zvyšuje se počet ujetých kilometrů, začala jezdit nová linka číslo 8, také se obnovuje vozový park – každý rok se kupuje jeden nový nízkopodlažní autobus,“ popisoval. „To má ovšem za následek větší náklady, které musí hradit město.“

Jen letos z městské kasy na městskou hromadnou dopravu putovalo 10,6 milionu korun. „Odhad na příští rok je 12,5 milionu korun.“ Město proto musí najít, kde ušetřit. Jakým způsobem se ale budou úsporná opatření provádět, zatím není jasné. „Linky se budou muset racionalizovat, nemyslím tím rušit, spíš se omezí nějaký spoj. Oproti jiným městům ale neuvažujeme o zdražení jízdného. Například v Sokolově stojí jízdné 12 korun, příští rok se má ještě o dvě koruny zdražit,“ vysvětloval Hartmann. V Chebu se cena jízdného stále drží na deseti korunách.

Obyvatele, kteří městskou hromadnou dopravu využívají, potěšil především fakt, že se neplánuje zdražení. „S mým důchodem si totiž nemohu příliš vyskakovat,“ řekla Anna Němečková z Chebu.