Městská policie v Chebu totiž letos slaví 30 let, a tak se spojilo příjemné s užitečným a jelikož pravidelnou spolupráci mezi policiemi jednotlivých měst prezentují strážníci v kraji pravidelně, tak tentokrát do Chebu přijeli i strážnici z Karlových Varů, Ostrova, Sokolova, Mariánských Lázní. Hlavní prezentaci zastali domácí. Návštěvníci tak měli možnost shlédnout ukázky zásahů i techniky strážníků.

Největší radost měly děti, pro které byly připraveny soutěžní úkoly od kvízů, přes odchyt psa až po střelbu. Za to vše dostaly dárky od Strážníka Pavla, který je fiktivní postavou pomáhající strážníkům v oblasti prevenci u dětí školního věku. Strážníci se věnují prevenci u všech generací až po seniory. Důležitým faktorem je také prevence v oblasti dopravy chodců a cyklistů.

Masopust ve Velké Hleďsebi.
Vesnicí roku v kraji je Velká Hleďsebe, celorepublikové finále bude v září

Zájem návštěvníků předčil očekávání, potěšil i Městský dechový orchestr pod vedením Jiřího Smitka s Taneční skupinou při Základní umělecké škole Jindřicha Jindřicha Cheb, kterou vede Jaroslava Havlíčková. Nechyběla ani oblíbená místní skupina Kujme pikle band a celým programem provázel moderátor David Petřík.