Počítá se totiž s jejich revitalizací, díky které by došlo k prosvětlení parku, úpravě cest, ale také k výměně mobiliáře či nové výsadbě zeleně.

Park příliš k posezení nevybízí a na prosvětlení čeká již dlouhá léta. Podle chebského starosty Petra Navrátila se takový krok neobejde bez kácení. „Dojde však k výsadbě dřevin nových, minimálně v rozsahu stávající zeleně," uvedl starosta.

Dostane se také na úpravu cest. Ty nevyužívané zmizí, přibudou ale nové. Jedna z nich povede také ke starému náhrobku. „Původně se v místech, kde stojí, nacházel hřbitov," podotkl Petr Navrátil. „Podle nás je škoda, že k němu nikdo nemůže přijít." V současné době totiž náhrobek stojí uprostřed trávy. Revitalizace s sebou nese i novou dlažbu a mobiliář.

A proč se město rozhodlo projekt oprášit? Je na něj totiž vydané stavební povolení a ROP otevřel výzvu, ze které by město mohlo získat dotaci. Celkové náklady činí necelých 11 milionů korun a z dotace by mohlo přijít až 85 procent částky. „Věříme, že dostaneme na projekt dotaci, v opačném případě bude muset město financovat realizaci v plné výši. Město s touto částkou ve svém rozpočtu počítá," dodal starosta.