O pořádné pozdvižení před komunálními volbami v Mariánských Lázních se postarala dvojka na kandidátce Občanské demokratické strany Michal Kandráč. Ten na městské stránky Správy městských sportovišť, jejímž je ředitelem, umístil svůj předvolební poutač. Michal Kandráč se ale brání: „Místo jsem si zaplatil."

Zatímco jinému sdělovacímu prostředku ředitel městské organizace a současný radní města tvrdil, že o banneru nic neví, Chebskému deníku podal jiné vysvětlení. „Místo na webových stránkách jsem si pronajal," uvedl Michal Kandráč s tím, že na tuto transakci má doklad a nevidí na tom nic špatného. „Místo si může pronajmout každý a to, že jsem ředitel Správy městských sportovišť s tím vůbec nesouvisí."

Poutač, který mimochodem hlásá, že příspěvek města do sportu se zvýšil pětsetkrát, se ale příliš nezamlouvá Kandráčovým spolustraníkům, kandidátům z ostatních stran a žádné pochopení pro něj nemají ani oslovení občané města.„Na městských stránkách by asi nemělo být vůbec nic podobného," řekl David Ondrášek z Mariánských Lázní. „Poutač jsem na stránkách viděl. Pokud tam už je, mělo by to být označené jako v novinách nějakou poznámkou, že jde o placenou inzerci. Navíc jsem nikdy neslyšel, že by se něco podobného praktikovalo v jiných městech. Mariánské Lázně jsou zřejmě výjimkou a je zde možné všechno. "

O vyjádření k umístění poutače požádal Deník i lídra mariánskolázeňské Občanské demokratické strany Jiřího Chvala. „Osobně jsem napsal výzvu Michalu Kandráčovi k odstranění," uvedl Jiří Chval s tím, že tento krok vrhá špatné světlo jak na stranu, tak na město. „Bylo mi sděleno, že plochu, na které je umístěn banner, si zaplatil. Pokud je to tak, není to nic nelegálního a může této možnosti využít každý kandidát. Jsem ale toho názoru, že veškeré městské stránky by měly být apolitické," dodal lídr.