„Obě města spolupracují v rámci kulturních a společenských akcí. Tyto aktivity navazují na dlouholeté zkušenosti a tradice. Jednou z takových kulturních událostí je i Schlappentag, který se právě v tomto městě uskutečnil,“ sdělila tisková mluvčí města Chebu Simona Liptáková.

Schlappentag je svátek, který se slaví již od roku 1432. Každé první pondělí po svátcích Svaté Trojice putují řemeslníci a střelci časně zrána městem k restauraci Schiesshäuschen (Střelnice) a do prostoru zvaného Selige Wiesen. Občerstvují se přitom silným pivem, uvařeným podle speciální receptury pouze pro tuto příležitost.

„Naše vzájemná přeshraniční spolupráce velmi dobře funguje již řadu let. Tohoto svátku se zástupci města Chebu účastní téměř každoročně. Vždy zde slaví ohromný úspěch náš Městský dechový orchestr pod taktovkou Jiřího Smitka a tanečnice pod vedením Jaroslavy Havlíčkové. I letos jsme si oslavy všichni užili a Hof byl z vystoupení našich muzikantů doslova unesený,“ poznamenal starosta Chebu Zdeněk Hrkal.