Rudolf Kovařík, tak jako každý rok, postavil obřího sněhuláka. Je opět atrakcí nejen pro místní lidi. Minulý rok stál na Kovaříkově zahradě také. A bylo se tam podívat tolik zvědavců, že tamní ulice byla ucpaná auty.

„Letošní sněhulák je devatenáctý v pořadí. Každý rok ho stavím hlavně kvůli dceři, ale postupem let se zde objevují zástupy lidí a ptají se mě, kdy už začnu stavět toho dalšího,“ řekl Rudolf Kovařík ze Šindelové. Zajímavé jsou i rozměry sněhuláka. Se svojí výškou 5,1 metru a rozpětím paží 3,5 metru je zřejmě největší v České republice.

Za zmínku stojí i spotřeba materiálu na stavbu sněhového muže. „Spotřeboval jsem jednadvacet krychlových metrů sněhu. Ten je nyní mokrý a těžký, což představuje váhu sedmi tun,“ pokračoval Kovařík. Záleží podle něj také na technice. Do tří metrů to prý jde lopatou. Poté nastoupí žebřík a kbelíky. Letos napočítal stavitel šestapadesát výstupů. Vysypat sníh, udusat ho a zase dolů. Dohromady jedenáct hodin práce. „Ale stojí to za to. Nejen kvůli nadšeným pohledům těch nejmenších, kteří přijedou, ale pořádně jsem se také protáhl. Letos jsem při stavění shodil přes dvě kila,“ pochlubil se Kovařík. Odměnou jsou mu dotazy a reakce přítomných dětí. „Tati, jak tam dostali tu velkou hlavu?“ ptá se jedno z nich. „Asi lanem,“ odpovídá nejistě otec.

Šindelovský pozorovatel počasí Kovařík doplnil, že sněhulák vydrží při tání o sedm až devět dní déle než volně ležící sněhová pokrývka v jeho okolí.