První oficiality má velká akce ve Františkových Lázních za sebou. Už je po uzávěrce populární Mezinárodní soutěže elegance historických vozidel, která se na Národní třídě odehraje 1. května. Klání pořádá Veteran Car Club (VCC) Cheb společně s městem Františkovy Lázně. A hosté se mohou těšit na opravdové raritky z řad historických strojů.

„Svou účast potvrdil například soutěžící s ojedinělým válečným motocyklem s lodičkou značky Harley Davidson WLA z roku 1928. A chybět opět nebude také třeba populární lidové vozítko Fait 600 D z roku 1969," potvrdil ředitel soutěže Jiří Herrmann a upřesnil, že klání je určeno pro automobily i motocykly vyrobené do 31. prosince 1970.

Letos organizátoři přichystali novinku v podobě prodloužení spanilé jízdy strojů po Františkových Lázních a okolí.

„Autoveterány u nás ve Frantovkách si nikdy nenechám ujít," neskrýval senior Petr Herian z Františkových Lázní. „Je to vždy nádherná podívaná. A myslím, že nezaujme jen chlapy. A navíc panuje taková tradice, že na prvního máje, kdy se pořádá, bývá v našem městě vždy příjemné počasí. Tak snad to vyjde i tentokráte," těšil se senior.

Program Mezinárodní soutěže elegance historických vozidel, který potrvá nejméně do 14 hodin, začne v 9 hodin přejímkou vozidel. Chybět nebude ani oblíbená výstava strojů a hudební doprovod. O ten se letos postará kapela Rockin Veterans.

Hosté se mohou na Národní třídě těšit rovněž na vystoupení mažoretek z taneční skupiny Základní umělecké školy v Chebu.