„Po mnoha měsících příprav a jednání se podařilo přivézt tři zástupkyně plemene American Miniature Horse,“ informoval jednatel parku Tomáš Slifka. Nejstarší z klisen je dvanáctiletá maminka Fany. Přijela se svou několikadenní dcerou Sofií. Třetí slečnou, pro kterou se Mariánské Lázně staly domovem, je roční Kačenka. Někteří návštěvníci si mylně myslí, že nové obyvatelky parku jsou poníci. S nimi ale nemají nic společného.

Jde o dokonalé zmenšeniny velkých koní. Všechny klisny jsou zařazeny do výškové třídy A a jejich kohoutková výška nepřesahuje 86 centimetrů. „Fany měří dokonce pouhých 75 centimetrů. Její atypické zbarvení, které obsahuje černou, hnědou a bílou barvu, je oblíbené u mladších návštěvníků,“ řekl Tomáš Slifka. Kačenku si zase rychle oblíbili starší návštěvníci. Její stříbřité zbarvení je atraktivní a Kačenka si získala příznivce i pohodovou povahou. Největší pozornost získala malá Sofie. „U Sofinky se nám splnilo přání jednobarevného hříběte. Nese na zádech takzvaný úhoří pruh a její žluté zbarvení je srovnáváno s koňmi Převalského,“ doplnila ošetřovatelka Daniela Jánská.

A právě Sofie se stane v sobotu 27. června středem pozornosti. Uskuteční se totiž její křtiny. Bohatý program začne už od rána a návštěvníci se nebudou nudit po celý den.