Mezi dlouhodobě neobsaditelná místa patří ta ve zdravotnictví. Informovala o tom mluvčí chebského úřadu práce (ÚP) Marie Sýsová. Situace je stejná jako před měsícem.

„Lékaři a zdravotnický personál, to jsou místa, která se nedaří obsadit. Pak také místa pojišťovacích agentů, těm se lidé vyhýbají, ne každý na to má,“ sdělila.
Nezaměstnanost k 31. lednu opět vzrostla, a to na 10,3 procenta, přičemž ke konci loňského roku to bylo 9,7 procent.

„Meziměsíční nárůst nezaměstnanosti zaznamenalo 70 úřadů práce – nejvyšší nárůst byl v okresech Jindřichův Hradec, Benešov, Znojmo, Cheb a Tábor,“ zmínila se zpráva mluvčí ministerstva práce a sociálních (MPSV) věcí Viktorie Plívové.
„Počet lidí bez zaměstnání činil ke konci ledna 5 804,“ uvedla Sýsová.

Z tohoto počtu je 2 535 žen a 273 absolventů a mladistvých. Volných pracovních míst je ovšem pouze 227.

Nejlépe je na tom statisticky mikroregion Mariánskolázeňsko, kde je 8,49 procent nezaměstnaných. Následuje Ašsko (10,14 procent), Chebsko (13,37 procent) a nejvíce lidí bez práce je na Tepelsku (19,95 procent).

Mezi obcemi uvádí statistika nejhorší údaje v Poustce (29,69 procent) a nejlépe jsou na tom Lázně Kynžvart (6,39 procent).

„Zatímco v prosinci vlivem očekávaných změn zákona o zaměstnanosti radikálně vzrostl počet uchazečů o zaměstnání, jejich lednový nárůst byl několikanásobně menší než v předchozích dvou letech. Zároveň také poprvé v historii počet nově evidovaných uchazečů o zaměstnání v lednu byl menší než v prosinci,“ doplnila zpráva MPSV. Na nárůstu nezaměstnanosti v lednu se celorepublikově podíleli především muži, jejichž počet vzrostl o 12,4 tisíc, počet žen poklesl o dva tisíce. „Podíl mužů na celkovém počtu uchazečů o zaměstnání se zvýšil na 53,5 procent a podíl žen poklesl na 46,5 procent.¨"