Už i hasičský dorost má své vlastní cvičení. O víkendu se konal ve Velké Hleďsebi dvoudenní branný závod mladších a starších žáků. Odběhli si také štafetu dvojic v rámci celostátní hry Plamen. Soutěžilo se v těchto disciplínách: topografie, zdravověda, technické prostředky, požární ochrana, uzly, střelba, ručkování na laně.

„Okresní závěrečné kolo hry Plamen s vyhodnocením se odehraje až na jaře,“ poznamenal okresní starosta Sborů dobrovolných hasičů Petr Jelínek.
Takto velká akce mladých hasičů se v okrese Cheb dlouho nekonala. „Je to po dlouhé době poprvé, kdy se jede přes víkend a je to díky tomu, že jsme měli peníze,“ vysvětlil starosta. Nápad na něco podobného vzešel od všech hasičů v okrese a přímo od Petra Jelínka.

„Chtěl jsem, aby se děti lépe poznaly. Na soutěžích se vidí na chvilku a pak se každý rozjede domů, aniž by se účastníci poznali blíž,“ vysvětlil Jelínek. „Takže je to vlastně stmelení kolektivu.“

Dvoudenního soustředění se zúčastnilo 84 dětí a 42 vedoucích a rozhodčích. Celkem tedy více než 120 osob. Původně ale bylo plánováno ještě o deset víc. Přijeli hasiči ze Skalné, Plesné, Libé, Drmoulu, Dolního Žandova, Teplé, Hájů. Jen z Lázní Kynžvartu děti nedorazily. Potěšující ale je, že už osm sborů na Chebsku má dětská družstva.

Mezi účastníky branného závodu nechyběla devítiletá Anička Kostolányová z Dolního Žandova. „Jsem u hasičů teprve od září a líbí se mi to,“ řekla, když si ještě před zahájením závodu trénovala vázání uzlů. „Nějak mi to nejde,“ konstatovala u úvazu.

Děti také viděly techniku profesionálních hasičů z Mariánských Lázní a večer si opekly buřty.

Samotná akce se konala také za přispění obcí a měst v okrese Cheb. Peníze věnovala Teplá, Libá, Lázně Kynžvart, Plesná, Křižovatka.
Výsledky byly následující: mladší žáci - 1. Drmoul, 2. Plesná, 3. Skalná, 4. Dolní Žandov, 5. Teplá, 6. Libá. Kategorie starších žáků dopadla takto: 1. Plesná, 2. Drmoul, 3. Háje, 4. Teplá, 5. Libá.