Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion Chebsko spouští nový turistický informační portál

Cheb -Už více než pětatřicet ubytovatelů se zapojilo do nově spouštěného informačního portálu

13.4.2011
SDÍLEJ:

PREZENTACE informačního portálu s rezervačním systémem pro Mikroregion Chebsko se na konferenci zástupců mikroregionu ujal Pavel Kotas (na snímku).Foto: Deník: Jana Bežáková

Propagace území Chebska dostala další rozměr. Detailní zmapování všech památek, atraktivit a poskytovatelů služeb jeho území má zajistit nový turistický informační a rezervační portál.

V rámci podpory a rozvoje cestovního ruchu zajistil Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Chebsko vznik nového turistického serveru www.chebsko.net. Zařadil se tak mezi nejprestižnější regiony v České republice s plně online rezervačním systémem ubytování a moderní prezentací široké nabídky turistických informací.

Do dobrovolného svazku obcí patří města Cheb, Plesná, Skalná a obce Dolní Žandov, Libá, Lipová, Milíkov, Odrava, Okrouhlá, Pomezí nad Ohří, Poustka a Třebeň. „Jsme rádi, že spuštěním portálu před původně plánovaným termínem dokončení stihneme ještě letošní hlavní turistickou sezónu,“ informoval předseda Mikroregionu Chebsko Vladimír Hartmann.

Už více než pětatřicet ubytovatelů z mikroregionu se zapojilo do tohoto nově spouštěného informačního portálu. Ten představí internetovým návštěvníkům krásy Mikroregionu a služby vystavovatelů na 467 fotografiích, dvaceti panoramatických 3D prohlídkách a šesti webkamerách.

„Celkově je prezentováno osmapadesát turistických atraktivit, stovky kilometrů turistických stezek a cyklostezek,“ uvedla manažerka Mikroregionu Chebsko Markéta Pagáčová. Ubytovatelé díky projektu získali softwarový nástroj na správu vlastních rezervací a rezervační systém i do vlastních internetových stránek. Zájem o prezentaci na portále projevila především hromadná ubytovací zařízení.

„Zapojení soukromých ubytovatelů, privátů a chalup předpokládáme spíše v průběhu roku, až se portál dostane do širšího povědomí. Rezervační systém je otevřen zdarma jakémukoliv ubytovateli z obcí našeho mikroregionu,“ dodala Pagáčová. Turistický rezervační portál je součástí širšího projektu Podpora marketingu a rozvoje cestovního ruchu v Mikroregionu Chebsko, který je financován Regionálního operačního programu NUTS 2 Severozápad, a to ve výši 92,5 procent.
„Jestliže informační portál pomůže a lidé ho budou využívat, tak proč něco takového neudělat,“ řekl Kamil Novotný z Chebu.

Autor: Jana Bežáková

13.4.2011
SDÍLEJ:
Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Zámek Kynžvart.

Vzácné poklady na vlastní oči

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Nová klinika vrátí lidi zpět do života

Františkovy Lázně - Celoevropsky jedinečná rehabilitační klinika by mohla do dvou let vzniknout ve Františkových Lázních. Zařízením se 150 lůžky by ročně prošlo až 2000 pacientů. Díky projektu by se navíc zachránily unikátní Luisiny lázně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení