Sedmisté výročí od první písemné zmínky o obci oslavili v Milíkově.

Celodenní akci odstartovala Mše svatá v místním kostele Svatého Šimona a Jůdy. „Tu sloužil biskup Radkovský s hosty vikářem Lobkowitzem, farářem Hruškou a kancléřem Hauzerem z pravoslavné církve,” informoval místostarosta Milíkova Ladislav Ivány. Poté se všichni přítomní přesunuli na náves. Do Milíkova se sjely spousty hostů, kteří se v obci narodili nebo vyrůstali.

Rozhovory se točily nejen kolem nových věcí, jež se v obci vybudovaly, ale také okolo společných zážitků. „Kamarádku jsem neviděla několik let,” svěřila se Dana. „Bylo hezké si s ní zase popovídat a zavzpomínat na dětství.” Na opraveném sále si mohli návštěvníci prohlédnout fotografie z minulosti i současnosti obce a pročíst si kroniky, v nichž mnozí našli své jméno nebo fotografii.

U příležitosti oslav byla celý den otevřena hasičská zbrojnice. Děti nejvíce lákaly požární automobily. „Seděl jsem za volantem cisterny a zkusil jsem si hasičskou helmu a kabát,” pochlubil se pětiletý David z Chebu. Na akci se prezentovali také mladí hasiči. Ti si pro hosty připravili nejen štafetu požárních dvojic, ale hlavně divácky atraktivní požární útok. „Máme trošku trému,” přiznala za všechny malé hasiče Anežka. „Ještě nikdy se na nás nedívalo tolik lidí. Jezdíme na soutěže, ale tentokrát je nervozita o hodně větší.”

Medvíďata, jak se nejmladší hasiči sboru jmenují, publikum za jejich vystoupení odměnilo bouřlivým potleskem. Příjemné odpoledne završily balónky štěstí, které milíkovské děti vypustily ihned po setmění, slavnostní ohňostroj a taneční zábava. „Jsem ráda, že jsem přijela,” řekla Hanka, jež strávila v Milíkově část svého života. „Musím říct, že se tady opravdu moc věcí změnilo, k lepšímu.”