Nejodvážnější ženou Karlovarského kraje nazval prezident Miloš Zeman starostku Pramenů Michalu Málkovou při své návštěvě.

Prezident nepřijel na oficiální návštěvu nepřipraven. „Ještě před svou návštěvou jsem si vše o historii Pramenů nastudoval," řekl hned poté, co si zapálil svou oblíbenou cigaretku, kterou nabídl i přítomným.

Miloše Zemana zajímal hlavně fakt, proč ochranářům přírody tehdy projekt stáčírny, který dostal obec na samotné dno, tolik vadil. Zajímal se také o to, proč některé vrty už přestaly téct a ztratila se výtěžnost. Tyto vrty pak musely být zasypány. „Vrty mají svou životnost a jejich životnost už skončila," vysvětlila starostka. „K zasypání došlo kvůli úniku plynu." Prezidenta hlavně zajímala budoucnost obce. „Potřebovali bychom se dostat do té fáze, kdy budeme mít odblokovaný účet," přiblížila starostka Pramenů s tím, že nejvíce obec tíží pohledávka vůči pozemkovému úřadu. „Zde bychom potřebovali pomoci od krajského úřadu. Ten by podle našich plánů pohledávku odkoupil a prodal ji soukromému investorovi," vysvětlila. „Připadá mi to jako akce kulový blesk," reagoval na toto řešení prezident. Hlava státu se také zajímala o projekt vybudování dětské léčebny. Tu by v Pramenech chtěli postavit ruští podnikatelé. Ti samí, kteří by od Karlovarského kraje odkoupili pohledávku pozemkového úřadu.

„Kdyby se povedlo jednat s majiteli o znovuobnovení projektu stáčírny, mohli byste začít vydělávat," řekl prezident. „Co já mohu nabídnout? Moc ne. Rozhodně méně než pan hejtman. Mohu udělat jednu věc. Víte, že se chovám k Rusům slušně, za což jsem často kritizován. Mohu je pozvat na Hrad a mohu si s nimi promluvit. Hodinka mě nezabije. Neříkám, že to vyjde. Nemohu slíbit, že je přemluvím. Mohu vám ale slíbit, že s nimi promluvím." Z Pramenů si odvezl prezident knihu a minerálku.