Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Milovníci cykloturistiky mohou využít tři nové úseky

Karlovarský kraj -V současné době mohou cyklisté využít celkem šestačtyřicet kilometrů.

27.5.2011
SDÍLEJ:

NĚKTEŘÍ NEDOČKAVCI vyzkoušeli nový úsek cyklostezky v Nebanicích ihned po slavnostním přestřižení pásky.Foto: Deník: Jana Bežáková

Milovníci cyklistiky mohou mít další důvod k radosti. Během června budou moci vyzkoušet tři nové úseky Cyklostezky Ohře. Jde o trasy z Chocovic do Kynšperku nad Ohří a průjezd městy Sokolov a Loket. Slavnostní ukončení stavby tří nových úseků, které nechal vybudovat Karlovarský kraj, se odehrálo ve čtvrtek v Nebanicích na Chebsku.

„Sám po cyklotrasách v kraji jezdím, proto mám také za ostatní cyklisty radost,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný. Celková délka tří úseků je třináct a půl kilometru. Náklady na stavbu dosáhly 133,9 milionu korun. „Dotace z operačního programu Severozápad činí 118,4 milionu korun,“ informovala tisková mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

„Zbytek finančních prostředků půjde z krajského rozpočtu a z příspěvku ze státního rozpočtu. „Všechny úseky jsou stavebně dokončené a v nejbližší době by měly projít kolaudačním řízením,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.

„Musím říct, že jsem se na tuto chvíli opravdu velmi těšil,“ řekl starosta Kynšperku nad Ohří Tomáš Svoboda. „Jsem moc rád, že se podařilo úsek cyklostezky dobudovat.“

První z budovaných úseků o celkové délce devět kilometrů vede z Chocovic přes Vokov a Vrbovou do Nebanic a Kynšperku nad Ohří. Druhý úsek cyklostezky v délce 1,2 kilometru začíná u takzvané Krejcarovy lávky přes řeku Ohři. Konec úseku je napojen na v současnosti hotovou stezku centrem města Sokolov. Třetí úsek, průjezd Loktem, je dlouhý tři a půl kilometru. Trasa začíná napojením na stávající cyklostezku z Královského Poříčí do Lokte.

„V současné době mohou cyklisté využít celkem šestačtyřicet kilometrů Cyklostezky Ohře na Sokolovsku a na Chebsku,“ sdělila Pavlíková. Kraj také nechal zpracovat studii, která řeší pokračování trasy směrem k hranici s Ústeckým krajem. V rámci předprojektové přípravy byla trasa zanesena do územně plánovacích dokumentací dotčených obcí. „Například Kyselky, Ostrova, Velichova nebo Stráže nad Ohří,“ dodala Pavlíková. V budoucnu by páteřní cyklostezka měla mít sto pět kilometrů a protnout celý region od hranice s Německem po Ústecký kraj.

Zhotovitele nejvíce potrápilo jarní tání, kdy byla část cyklostezky od Nebanic do Chocovic zcela zatopená, což způsobilo malý časový skluz, který se ale podařilo dohnat.

„Jezdíme se svojí rodinou na kolech poměrně často,“ řekl David Procházka z Chebu. „Mám dvě malé děti a jízda na silnici je s nimi poměrně nebezpečná. Jsem šťastný za každý vybudovaný kilometr úseku. Už teď se těším, až vyjedeme všichni na kolech na výlet.“

Autor: Jana Bežáková

27.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Zámek Kynžvart.

Vzácné poklady na vlastní oči

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Nová klinika vrátí lidi zpět do života

Františkovy Lázně - Celoevropsky jedinečná rehabilitační klinika by mohla do dvou let vzniknout ve Františkových Lázních. Zařízením se 150 lůžky by ročně prošlo až 2000 pacientů. Díky projektu by se navíc zachránily unikátní Luisiny lázně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení