Zima je v letošním roce k provozovatelům sjezdovek opravdu lakomá. Některá zimní střediska se rozjela později, jiná ještě vůbec. Mezi takové smolaře, kteří ještě nezačali, patří také sjezdovka v Aši.

„Čekáme na zimu,“ potvrdila pracovnice ašské sjezdovky. Při současných teplotách, které se pohybují kolem nuly, není možné začít zasněžovat. „Jakmile to počasí dovolí, začneme zasněžovat.“

Podle odhadů by se tak mohlo stát příští týden. „Samozřejmě, pokud se k nám zase zima neotočí zády,“ dodala.

Menší důvod k radosti mohou mít v Aši pouze běžkaři. In-line dráha je upravená, přesto i tady se situace mění každou hodinou.

„Je to jedním slovem hrůza,“ posteskl si Jan z Aše. „Miluji sjezdové lyžování. V loňské sezoně jsme s rodinou jezdili na sjezdovku už od listopadu každý víkend. Letos jsme byli jednou v Krušných horách. To je ale daleko. Mrzí mě to o to víc, že můj desetiletý syn dostal k Vánocům nové lyže a moc si je přeje vyzkoušet. Snad už se nad námi zima smiluje.“

O něco lepší situaci hlásí Skiareál Mariánky. V Mariánských Lázních je v provozu levá část Slalomáku i sjezdovka Krakonoška a lanová dráha. „Každý den od 17 hodin si mohou lyžaři užít také večerní lyžování,“ informovala mluvčí provozovatele Radka Záhořová. Do lázní mohou vyrazit také běžkaři, pro které je připraveno třicet kilometrů upravených běžeckých tras.