VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ministerstvo se brání. Rušení stavebních úřadů nechystá

Chebsko -V regionu měly podle neoficiálních informací skončit stavební úřady v Lubech, Františkových Lázních, Lázních Kynžvart a Teplé

17.3.2011
SDÍLEJ:

ZÁSTUPCI NĚKOLIKA obcí na Chebsku mají obavy, že by se u nich měly zrušit stavební úřady. Ministerstvo říká, že o tom neuvažuje. V Chebu se stavební úřad nachází v budově městského úřadu na náměstí Krále Jiřího.Foto: Deník: Jan Buriánek

Občany i představitele měst a obcí na Chebsku zneklidnily informace o rušení stavebních úřadů. V regionu mělo jít podle neoficiálního seznamu o úřad v Lubech, Františkových Lázních, Lázních Kynžvart a Teplé. Ministerstvo pro místní rozvoj se brání tomu, že by mělo tento krok v plánu.

„Žádné plošné vymazání stavebních úřadů z mapy republiky ministerstvo rozhodně nechystá,“ uvedl Jan Dvořák, tiskový mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj.

Rušení stavebních úřadů by mnoha lidem přidělalo vrásky na čele. Například obyvatelé Nového Kostela mají úřad vzdálený od obce sedm kilometrů, v Lubech. Do Chebu je to 25 kilometrů, v zimě ale není snadné z obce vůbec dostat.

„Udržení stávajícího stavu bychom rozhodně hodnotili pozitivně,“ potvrdil starosta Nového Kostela Oto Teuber. „A to nejen kvůli vzdálenosti. Myslím si, že úředníci z Lubů okolí dobře znají, což je důležité.“

O rušení stavebních úřadů se začalo mluvit v souvislosti s novelou stavebního zákona.
„V návrhu novely neexistuje jediný paragraf, kterým by byly rušeny stavební úřady,“ uvedl Kamil Jankovský, ministr pro místní rozvoj. Jeho resort navíc není oprávněn o něčem takovém rozhodnout o své vůli, protože není zřizovatelem jednotlivých stavebních úřadů. Těmi jsou kraje a konkrétní obce. „Je velmi zkreslené se domnívat, že stavební úřady jsou jakýmisi pobočkami ministerstva pro místní rozvoj,“ podotkl ministr. I přes to však nemají menší stavební úřady vyhráno.

„Novela navrhuje, aby si každý, kdo potřebuje stavební povolení, mohl vyřídit veškeré náležitosti na jednom místě,“ popisoval mluvčí ministerstva pro místní rozvoj. „Pokud se ukáže, že některé stavební úřady nejsou vytíženy, pak to bude důvod pro přistoupení k jejich následné redukci. Cílem novely stavebního zákona je optimalizace činnosti státní správy také s ohledem na možnosti státního rozpočtu.“

Autor: Václava Simeonová

17.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení