Cenu získal chebský pedagog především za to, že pro studenty vytváří podmínky, aby se zapojili do odborné činnosti a soutěží.

Podle představitelů Učené společnosti České republiky také podporuje zájem o historické vědy na středních školách. Nejvíce ocenila společnost dvě aktivity chebského pedagoga organizaci dějepisné soutěže a pravidelné setkávání s významnými osobnostmi. Dějepisná soutěž studentů gymnázií si za 'svých' dvacet let získala obrovské renomé a společenskou podporu.

Učená společnost České republiky ocenila také projekt setkávání studentů středních škol s významnými osobnostmi z oblasti sportu, kultury, vědy, politického života a podnikání. Miroslav Stulák tím vytváří pozitivní vzory a motivuje studenty k zapojení do vědecké činnosti.

Z ceny má pedagog a manažer školy pochopitelně radost. „Dostat cenu od vědeckých kapacit národa je opravdu úžasný zážitek, bylo to až dojemné," řekl Miroslav Stulák. „Jsem moc rád, že tam se mnou mohla být i rodina." Jak vysvětlil, soutěž i setkávání s osobnostmi jsou časově velmi náročné aktivity. I přesto jej prý nikdy nenapadlo se soutěží skončit.

Cenu získávají každý rok zpravidla dva učitelé z celé České republiky.