Ti už mají v hlavě projekt, který by zde chtěli realizovat. Nepůjde ale o znovuzrození nápadu vybudovat stáčírnu, v Pramenech by mohla v budoucnu vyrůst dětská léčebna.

„S firmou je obec v kontaktu," řekla starostka Pramenů Michala Málková.

Firma Real Aspekt odkoupila část pohledávky za obec a chce v Pramenech investovat. „Obec by tak byla bez dluhů a mohla by žádat o dotace," uvedla starostka. Pro Pramenské by to byl opravdu dar z nebes. Mohli by se pustit do projektů, měli by opět odblokovaný účet a mohli by začít i s realizací kulturních akcí.

Firma, která nabídla pomocnou ruku, chce v Pramenech investovat. K tomu ale potřebuje obec bez dluhů. Nejprve se hovořilo o tom, že podnikatelé chtějí vzkřísit projekt stáčírny. Právě ten projekt, který obec dostal do dluhové pasti a na dlouhou dobu připravil i o vedení. To ale Michala Málková vyvrátila. „Podle mých posledních informací se ale o obnovení stáčírny minerálních vod na našem území neuvažuje."

Hovoří se ale o jiném plánu. Podle informací, jež se šíří, by měla v Pramenech vyrůst dětská léčebna. Málokdo ví, že v roce 1870 byly právě na území Pramenů malé lázně založeny. Obec měla dokonce i vlastní banku.

A právě vzkřísit obci věhlas, jaký měla před 2. světovou válkou, bylo začátkem všeho zlého, co se v obci v posledních letech událo. Prameny v čele s tehdejším starostou Václavem Brennerem objevily šanci využít bohatství minerálních vod a chtěly vybudovat lázničky Alžbětinka. Obec nechala udělat sedmnáct vrtů a vykoupila pozemky na stáčírnu. Nalákala investory a měla mít čtyři halíře za litr stočené minerálky. Stavbě nakonec vystavili stopku ochránci přírody. Ti nedovolili, aby se stavba realizovala v chráněné krajinné oblasti. I projekt na stavbu minerálkovodu zkrachoval.